Tasarımı Kaydet  Kapat

 

 


 

10 Günlük Örnek Tur Programı

1. GÜN – İSTANBUL / MEDİNE Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Hudeybiye Turizm kontuarı önünde 00.00 – 00.00 arasında buluşma. Daha sonra THY kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 00.00’da Medine’ye uçuş, 00.00’da varış. Karşılama, Medine Oteli’ne transfer ve yerleşme. Akşam yemeği’nin ardından saat 00.00’da erkek ve kadın görevlilerimiz eşliğinde otel lobisinden hareket ederek çevre ve Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyareti ile Cennetülbaki selamlaması.

2. GÜN – MEDİNE Sabah namazının ardından beylerin saat 06.00’da Cennetülbaki önünde görevlimizle buluşarak Sahabi Kabirleri’ni ziyaretleri. Kahvaltı otelimizde. Öğle namazı Mescid-i Nebevi’de. Serbest vakitler. Akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN – MEDİNE Sabah namazının ardından saat 06.30’da otelimizden hareket ederek Medine ve civarındaki Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Kahvaltı dönüşte otelimizde. Serbest vakitler. İkindi namazından sonra saat 16.45’te otelimizde “İhram ve Umre”konulu seminer. Akşam yemeği otelimizde.

4. GÜN – MEDİNE / MEKKE Kahvaltı otelimizde. Saat 07.00’da bagajların oda kapılarının önüne bırakılması. Öğle namazının ardından ihram hazırlığı. İhram hazırlığından sonra saat 14.30’da özel otobüsümüz ile Umre’ye niyet etmek üzere Mikat Mescidi’ne, oradan da Mekke’ye hareket. Saat 20.00 sularında Mekke Oteli’ne varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği’nden sonra görevlilerimiz eşliğinde Haremi Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin eda edilmesi.

5. GÜN – MEKKE Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. Serbest gün.

6. GÜN – MEKKE Sabah namazının ardından saat 06.30’da Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmâlâ Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu yere ziyaret turu. Kahvaltı dönüşte otelimizde. Serbest vakitler. Akşam yemeği otelimizde.

7. GÜN – MEKKE Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. Serbest gün.

8. GÜN – MEKKE Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. Serbest gün.

9. GÜN – MEKKE Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. Serbest gün.

10. GÜN – MEKKE Sabah kahvaltı’dan sonra saat 00.00’de havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Thy ile 00.00’da uçuş ve 00.00’de İstanbul’a hoş geldiniz.